Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 maja 2020

W Centrum Medycznym EDEN w Myszkowie przy ulicy Zawierckiej 18, powstał Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oferujący wsparcie wyspecjalizowanego zespołu psychologów i psychoterapeutów.

Działalność ma na celu stworzenie przyjaznej opieki, dostępnej i przystosowanej do danego przypadku, włączając w pomoc dziecku jego bliskich i jest odpowiedzią na reformę opieki psychiatrycznej dzieci i młodzieży. Od osób zgłaszających się do ośrodka nie jest wymagane skierowanie, a wizyty są bezpłatne w ramach NFZ.

Wsparcie ukierunkowane jest na zdiagnozowaniu problemu, szukaniu rozwiązań, pomocy oraz współpracy z opiekunami, szkołą, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi. Oferta ośrodka skierowana jest dla dzieci i młodzieży, które nie wymagają interwencji psychiatry, ale cierpią ponieważ maja trudności w zrozumieniu swoich potrzeb, emocji i zachowań, spotykają się z licznymi sytuacjami kryzysowymi, problemami komunikacyjnymi z rodzicami, rodzeństwem, nauczycielami, doświadczają zaburzeń lękowych, depresyjnych, adaptacyjnych, odżywiania, psychosomatycznych, zachowują się agresywnie i impulsywnie i stosują zachowania autodestrukcyjne.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-05-11
Data publikacji:2020-05-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Marcin Jabłoński
Liczba odwiedzin:521